ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΖΗΜΙΩΝ
![](images/diaxeirisi2.jpg)
Το τμήμα διαχείρισης ζημιών της MaSt car Ο.Ε., απαρτίζεται από έμπειρο διοικητικό προσωπικό με προϋπηρεσία στον ασφαλιστικό κλάδο που αναλαμβάνει όλες τις απαραίτητες διαδικασίες για τη διεκπαιρέωση της ζημίας.
Αναλυτικά υλοποιούνται:
- Δήλωση τροχαίου ατυχήματος στο χώρο μας και αποστολή των απαιτούμενων εγγράφων στην ασφαλιστική εταιρία και στον ασφαλιστή, -εφόσον δεν έχει επιληφθεί η φροντίδα ατυχήματος κι εφόσον το επιτρέπει η ασφαλιστική εταιρία.
- Εμείς κλείνουμε το ραντεβού με τον πραγματογνώμονα.
- Αναλαμβάνουμε την διασαφήνιση υπαιτιότητας των εμπλεκομένων οχημάτων.
- Συμπλήρωση των απαραίτητων εξουσιοδοτήσεων για την αποζημίωση από την ασφαλιστική εταιρία.
Γιατί ο πελάτης που θα επισκευάσει το όχημα του σε εμάς …..δεν πληρώνει